Mokry kaszel i katar u 3,5-latka z astmą wczesnodziecięcą

U mojego 3,5letniego syna stwierdzono astmę wczesnodziecięcą na podstawie wypisów ze szpitala, badaniach krwi, częstego zapalenia oskrzeli z dusznością. Od około miesiąca mały ma mokry kaszel zazwyczaj rano i przy wysiłku (osłuchowo czysty) i ''wieczny katar''. Od 2 tygodni przyjmuje Singulair4 i syrop Aerius po czym nie ma najmniejszej poprawy. Syn stał się nadpobudliwy. Co powinniśmy zrobić?

Lek. Tomasz Budlewski

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się do lekarza pediatry, być może będzie konieczność udania się do lekarza pulmonologa lub otolaryngologa dziecięcego.