Mokry kaszel po infekcji gardła

Witam! Niedawno przechodziłam infekcję gardła,ale pozostał mi jeszcze mokry kaszel.Gardło zdrowe,nic już w nim nie drapie.Chorobowe mi się skończyło i wróciłam do pracy.Nie chciałabym w pracy pozarażać innych.Teraz na mokry kaszel zaczęłam brać syrop Flegamina.Łatwiej mi się odkrztusza lecz zdecydowanie częściej odkaszluje. Czy to dobrze, że po syropie częściej kaszle i jak długo może mi się utrzymywać taki kaszel po infekcji?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Witam!
To normalne, że po leku wykrztuśnym więcej kaszlemy. Z tego powodu nie należy go zażywać zbyt późno (po 17-18:00) tak żeby w nocy nie męczył nas kaszel. Kaszel poinfekcyjny może utrzymywać się nawet ok. 2 mies po infekcji, ważne jednak, żeby nie towarzyszyły mu inne objawy i żeby stopniowo wygasał. Jego charakter powinien tez zmienić się na suchy.

Lekarz w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty