Morfologia 15-miesiecznego dziecka - interpretacja

Witam, synek ma objawy lekkiego przeziębienia, katarek i złe samopoczucie, lekką gorączkę -38 st. Wyniki badań morfologii: leukocyty - 12,1; erytrocyty - 3,9; hemoglobina - 10,5; hematokryt - 29,6; MCV - 75,92; MCH - 26,9; MCHC - 35,5; płytki krwi - 287; limfocyty - 19,3; inne (EO, bazo, mono) - 1,2; neutrofile - 79,5. Rozmaz manualnie: pałeczkowate - 6; segmentowane - 65; kwasochłonne - 5; limfocyty - 22; monocyty - 2. CRP - 30,7. Bardzo dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi sugeruje, że przyczyną dolegliwości u Pani synka jest infekcja bakteryjna. Ponadto zwraca uwagę niedużego stopnia niedokrwistość, najprawdopodobniej spowodowana niedoborem żelaza. Z wynikiem należy się zgłosić do lekarza, który zlecił wykonanie badania.

Pozdrawiam.