Morfologia 3-latka - czy wszystko w porządku?

Mam synka 3-letniego i zrobiłam mu morfologię, której wyniki są następujące: WBC 9,4 K/ul, LYM 5,5 59,0% L, *MID 0,6, GRAN 3,2, RBC 4,93 M/ul, HGB 13,6, HCT 40,1%, MCV 81,4 fl, MCH 27,6 pg, MCHC 33,9 g/dl, RDW 14,0%.

Witam serdecznie!

Nie napisała Pani z jakich przyczyn wykonano morfologię - badanie kontrolne czy były jakieś inne wskazania? Niemniej w wyniku morfologii nie widzę nic niepokojącego. U dzieci do 7. r.ż. - odwrotnie niż u dorosłych - występuje przewaga limfocytów w stosunku do granulocytów, a więc wyników nie należy interpretować na podstawie norm laboratoryjnych dla dorosłych. U dzieci przeważnie też ilość leukocytów zbliża się do górnej granicy normy.

Pozdrawiam serdecznie