Morfologia dziecka

Mam 1,5 roczna córeczkę, od 3cy miewa temperaturę 38-39 stopni przez dwie doby, nawet trzy-czasami co najmniej raz w miesiącu miejscowi lekarze pediatrzy nie umieją jej zdiagnozować -zapalenie ucha, posocznica, zapalenie oskrzeli itp. Bzdury słyszę! Nie ma kataru, kaszlu,wysypki, apetyt jest i stolec w normie. Wkłada wszystko do buzi i gryzie, ma 4 ząbki na dole i do góry. Może to zęby pytam lekarzy? Mówią "nie". Zrobiłam prywatnie badanie krwi. Podaje analizę. WBC 5.1 OB-12 LY 2.8 MO 0.7 GR 1.6 LY% 54.6% MO% 14.1% GR% 31.3% RBC 5.24 Hgb 11.6 HCT 36.4 MCV 69.4 MCH 22.1 MCHC 31.8 RDW 13.9 PLT 201 PCT 0.182 MPV 9.1 PDW 10.2

KOBIETA ponad rok temu

Parenting.pl

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

W oparciu o przedstawione wyniki wskazane wydaje się oznaczenie parametrów gospodarki żelazowej -stężenia żelaza, ferrytyny, transferyny, TIBC-całkowitej zdolności wiązania żelaza w surowicy-ponieważ, mimo prawidłowego stężenia hemoglobiny obniżone wartości MCV, MCH, MCHC charakteryzujące objętość krwinki czerwonej, zawartość oraz stężenie w niej hemoglobiny. Świadczyć to może o niedoborze żelaza, który -w przypadku braku wdrożenia leczenia-może doprowadzić do niedokrwistości. Ważne jednak, by przed ewentualnym włączeniem suplementacji tego pierwiastka, potwierdzić bądź wykluczyć wysunięte podejrzenie. Leczenie bez potwierdzenia nie jest wskazane, gdyż może zatuszować inne patologie i opóźnić prawidłową terapię.
Na podstawie przedstawionych wyników oraz zawartych w pytaniu informacji trudno wypowiadać się na temat przyczyny objawów dziecka.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty