Morfologia dziecka po zapaleniu ucha

Morfologia dziecka : WBC :18 RBC 4,99 Hgb 12,8 HCT:38 PLT369 PCT 281 LYM14,5 MON 2,6 GRA 82,9 OB 5 Co oznaczają wyniki po chorobie zapalenie ucha córki. Badanie morfologi po antybiotyku 5dni.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
W podanej morfologii nieprawidłowość stanowi podwyższenie ilości krwinek białych oraz zwiększony odsetek neutrofili. W opisanym przypadku takie wyniki to "pozostałość" po bakteryjnym zapaleniu ucha. Proszę bowiem pamiętać, że wyniki normalizują się znacznie wolniej aniżeli stan kliniczny dziecka.