Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morfologia honorowego dawcy krwi

Chciałem dzisiaj oddać krew honorowo, po pobraniu mi próbki wziętej na morfologie stwierdzono, iż nie mogę oddać krwi ponieważ rozmaz jest nie taki, pielęgniarka powiedziała że to może być jakieś zarobaczenie czy alergia, a ja objawów takich nie posiadam. Obejrzałem kartk z wynikami i mam podwyższone WBC; wbc 6,0 10^3/L ne% 43.3 % L ly 35,0 % mo 9,0 % eo 12,2 % H ba 0,5 % ne 2,7 10^3/L ly 2,1 10^3/L mo 0,5 10^3/L eo 0,7 10^3/L H ba 0,0 10^3/L reszta czyli RBC i PLT w normie. Co mi może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Oddawanie honorowo krwi ratuje życie osobom w ciężkim stanie. To bardzo szlachetne z Pana strony. 

Wysoka eozynofilia może świadczyć o alergii lub chorobie pasożytniczej. Jednak jeśli nie odczuwa Pan objawów typowej alergii pieczenie spojówek, katar, biegunki, duszność etc. To należy udać się do lekarza w celu wykluczenia choroby pasożytniczej. Niektóre pasożyty tak dobrze przystosowały się do życia wewnątrz człowieka, że objawy są bardzo subtelne a zauważyć je może tylko lekarz. Warto dodać, że choroba pasożytnicza nie świadczy o braku higieny, można się zarazić np. jedząc dziczyznę w exkluzywnej restauracji. 

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy