Morfologia honorowego dawcy krwi

Chciałem dzisiaj oddać krew honorowo, po pobraniu mi próbki wziętej na morfologie stwierdzono, iż nie mogę oddać krwi ponieważ rozmaz jest nie taki, pielęgniarka powiedziała że to może być jakieś zarobaczenie czy alergia, a ja objawów takich nie posiadam. Obejrzałem kartk z wynikami i mam podwyższone WBC; wbc 6,0 10^3/L ne% 43.3 % L ly 35,0 % mo 9,0 % eo 12,2 % H ba 0,5 % ne 2,7 10^3/L ly 2,1 10^3/L mo 0,5 10^3/L eo 0,7 10^3/L H ba 0,0 10^3/L reszta czyli RBC i PLT w normie. Co mi może być? Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Oddawanie honorowo krwi ratuje życie osobom w ciężkim stanie. To bardzo szlachetne z Pana strony. 

Wysoka eozynofilia może świadczyć o alergii lub chorobie pasożytniczej. Jednak jeśli nie odczuwa Pan objawów typowej alergii pieczenie spojówek, katar, biegunki, duszność etc. To należy udać się do lekarza w celu wykluczenia choroby pasożytniczej. Niektóre pasożyty tak dobrze przystosowały się do życia wewnątrz człowieka, że objawy są bardzo subtelne a zauważyć je może tylko lekarz. Warto dodać, że choroba pasożytnicza nie świadczy o braku higieny, można się zarazić np. jedząc dziczyznę w exkluzywnej restauracji. 

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty