Morfologia krwi 3 tygodnie po porodzie przez cesarskie cięcie

Witam jestem po porodzie 3 tygodnie .Urodzilam orzez ciecie cesarskie .Morfologia po porodzie WBC 6.6. HGB 9.7 tydzien temu robiłam morfologie i wynik. WBC 4.0 HGB 12.7. Byla u mnie polozna i zwrociła uwage na niski i szybki spadek WBC i znowu cała jestem w strachu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Póki co nie ma powodów do niepokoju. Poziom leukocytów nadal jest w granicach normy i nie powinien Pani niepokoić, gdyż po zabiegu operacyjnym, jakim jest cięcie cesarskie, może dojść do przejściowego spadku tych krwinek. Hemoglobina także jest już w normie, dlatego dalsza suplementacja żelazem nie jest konieczna, a wręcz nie wskazana.