Ćwiczenia na brzuch 3 tygodnie po porodzie metodą cięcia cesarskiego

Witam, jestem 3 tygodnie po porodzie przez cięcie cesarskie. . I chciałbym zacząć ćwiczyć tzn. Ćwiczenia na oponkę (brzuch) i biegać. Czy już mogę? Czy to jeszcze za wcześnie? Z góry dziękuję za odpowiedź. .

Jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. Zapewne koło 6-tego tygodnia po porodzie ma Pani wyznaczony termin na kontorlę u ginekologa prowadzącego. Proszę z nim wtedy omówić jakie ćwiczenia i aktywność fizyczną może Pani już podjąć, gdyż duży wpływ będzie miał na to wynik przeprowadzonego badania. Dodam tylko, że bieganie nie jest zalecane dla kobiet do 6 miesięcy po porodzie (gdyż zwiększa ryzyko wypadnięcia macicy). Proszę zatem rozważyć jakie inne aktywności może Pani bezpiecznie dla siebie podjąć w tym czasie.