Morfologia krwi 5-miesięcznego dziecka

Witam, proszę o interpretację wyników morfologii pięciomiesięcznego chłopca: WBC- 7,5 K/uL RBC- 4,74 M/uL HGB- 12,3 g/dL HCT- 36,7 % MCV- 77fL MCH- 26 g/dL RDW- 11,8 % PLT- 482 K/uL MPV- 8,6 fL rozmaz krwinek białych: limfocyty- 5,4 K/uL (73,5%) granulocyty- 1,7 K/uL (21,1%) kom.pośrednie - 0,4 K/uL (5,4%) rozmaz krwi obwodowej: gr.podzielone - 28%, monocyty - 2%, limfocyty - 70% Badanie krwi z paluszka, badanie zrobione profilaktycznie, mały trzy tyg. temu miał zapalenie gardła i antybiotyk

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wyniki są prawidłowe dla dziecka w tym wieku. Nadpłytkowość najpewniej jest wynikiem przebytej infekcji. Koniecznie proszę jednak skonsultować wynik z lekarzem pediatrą, który zlecił wykonanie badania.