Morfologia u synka

Witam! Wczoraj byłam z 8-miesięcznym synkiem na pobraniu krwi i dziś odebrałam wynik. Jestem troszkę zaniepokojona, ponieważ wydaje mi się, że nie jest zbyt ciekawy... Bardzo prosiłabym o interpretacje wyniku; WBC 5.9, LYM 4.1 (69.0%L), *MID 0.3 (5.3%M), GRAN 1.5 (25.7%G), RBC 4.65, HGB 12.0, HCT 35.1, MCV 75.4, MCH 25.8, MCHC 34.2, RDW 14.5, PLT 423, MPV 8.9, OB 30. Bardzo prosiłabym o szybką odpowiedź! Pozdrawiam. Agnieszka
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

W podanych przez Panią badaniach zwraca uwagę podwyższone OB (wskaźnik stanu zapalnego) oraz zwiększony odsetek limfocytów. Wyniki te mogą świadczyć na przykład o infekcji wirusowej. Pełną interpretację badań można przeprowadzić jedynie w oparciu o wywiad i badanie lekarskie. W związku z tym wskazana będzie wizyta z dzieckiem u pediatry.