Mówienie do siebie a nerwica

Witam. Wydaje mi się mam urojenia i nerwice. Ponieważ wydaje mi się że gadam do siebie a nie słysze tego. A słysze jak odpowiadają inni to co mówie tak jak bym słyszał to co chce słyszeć. Czy możliwe jest nieświadome gadanie do siebie? I nie chciałbym odpowiedzi żebym się zgłosił do psychiatry bo byłem wiele razy...

Witam,sam fakt mówienia do siebie w myślach nie jest wystarczającym objawem aby stwierdzić zaburzenia emocjonalne czy psychiczne.Skoro jednak wciąż niepokoi się Pan swoim stanem pomimo, że był Pan wielokrotnie u psychiatry, jak rozumiem konsultować swój stan psychiczny to chyba można się zastanowić czy przypadkiem nie cierpi Pan na hipochondrię? W takim wypadku wskazane byłoby odbycie kilku wizyt u psychoterapeuty i przepracowanie tej kwestii. Pozdrawiam.

to dla odmiany prosze sie zgłosić do terapeuty....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza