Mówienie do siebie przez osobę z rodziny

Z mówieniem do siebie mojej bratowej wygląda to tak, iż ona to robi od 20 lat, ale nikt nie wiedział ze to aż tak daleko zaszło.Na pytanie dlaczego mówi do siebie odpowiada ze musi sobie pogadać.W domu komunikuje sie w porządku, ale bywa agresywna w sensie iż ciągle krzyczy, na dzieci na męża, zawsze obarcza wszystkich winą innych ale nigdy siebie. Jak nagraliśmy ją na dyktafon to bardzo obraża tam swojego męża,że go nie może zdzierżyć, że go nienawidzi,ale też mówi o sprawach sprzed lat.

Zachęcam do zgłoszenia się do lekarza psychiatry. Podobne trudności można przepracować lub leczyć w ramach farmakoterapii i psychoterapii. Potrzebna byłaby jednak diagnostyka podłoża objawów.

Źródła takiego zachowania mogą być różne - nieumiejętność radzenia sobie z emocjami, mówienie do siebie jako mechanizm obronny, jakiegoś rodzaju lęk, ale też mogą to być głębsze zaburzenia. Niezbędna jest konsultacja i szczegółowa rozmowa ze specjalistą (psychologiem lub psychiatrą), który dopiero po takim wywiadzie bedzie mógł zaproponować leczenie. Pozdrawiam.