Dziecko mówi do siebie -jak to leczyć?

Witam Moje pytanie jest takie mam syna 7 letniego non-stop mówi sam do siebie wogole sie nie słucha obraża sie albo deneruje i krzyczy i placze co ja mam robic w takim wypadku dodam że upomnienia nie dzialaja

To dość skąpy opis by udzielić jakichś rozsądnych rad. Warto spotkać się z psychologiem lub pedagogiem szkolnym , zweryfikować jak dziecko się tam zachowuje, czy jego pani w szkole podobnie postrzega pani syna. Dużo dzieci mówi do siebie i śpiewa i jest to w normie. Polecam książkę "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły". Dobrym rozwiązaniem są też warsztaty dla rodziców, gdzie można wymienić się doświadczeniami rodzicielskimi. Pozdrawiam