Trzyletnie dziecko bardzo dużo mówi - co można zrobić w takiej sytuacji?

Witam jestem mama 3 letniej dziewczynki. Moja córka późno zaczęła mówić koło 2lat i teraz mówi bardzo dużo. Komentuje co zobaczy, śpiewa piosenki, opowiada bajki sama do siebie albo do kogoś innego. Nie potrafi posiedzieć w ciszy. Na pytania odpowiada. Pani w przedszkolu skierowała ja do psychologa - czekamy na badanie. Pani przeszkadza to, że ona mówi i opowiada bajki, przeszkadza jej w zajęciach. Tłumacze córce, że można siedzieć w ciszy, a w przedszkolu są zasady i trzeba się dostosować. Zauważyłam, że jak się zajmie zabawa, czy pomaganiem mi w codziennych obowiązkach tyle nie mówi. Co mogę zrobić w takiej sytuacji, badanie ma za miesiąc czasu. Z góry dziękuję za Odpowiedź

Można spróbować wyciszania dziecka - muzyczka relaksacyjna ze śpiewem ptaków, strumykiem, zachęcać , by słuchała w ciszy- mama też siada i słucha. Albo zrobić tablicę gdzie za każde "wytrzymanie bez mówienia" będzie uśmieszek; wypełnienie całej tablicy- nagroda:jakaś kolorowanka, albo inna rzecz drobna która sprawi przyjemność)(zacząć od 2 minut i powoli wydłużać). Zabawa na migi- pokazujemy, nie mówimy.