Dlaczego dziecko przestało nagle mówić?

Witam. Mój trzy i pół letni syn nagle przestał mówić. Wcześniej mówił bardzo dużo całymi zdaniami. Potrafił opowiadać bajki i śpiewać piosenki. Pewnego dnia nagle przestał się odzywać, komunikuje się za pomocą gestów i wydawaniu różnych dźwięków (jęczenie, mruczenie itp.). Reaguje na wołanie go po imieniu, chętnie się bawi z rodzicami i bratem, jedyna zmiana w jego zachowaniu jaką zauważyłam to to że częściej przychodzi się przytulać i potrzebuje więcej mojej uwagi i bliskości. Proszę o podpowiedź czy to może być początek czegoś poważnego i do jakiego specjalisty mogę kierować się po pomóc.
KOBIETA, 25 LAT 7 miesięcy temu

Dzień dobry,

W takim przypadku najlepiej udać się do psychologa, który zbierze szczegółowy wywiad diagnostyczny. Poznając więcej informacji i faktów z Państwa życia, będzie mógł ewentualnie przeprowadzić odpowiednie testy, czy obserwacje.

Pozdrawiam, Oliwia Mazurowska