Jak radzić sobie z agresją 5-letniego dziecka?

Agresja u 5 latka. Syn w kwietniu skończy 5 lat, miewa dziwne wahania nastroju raz jest dzieckiem do rany przyłóż innym razem wszystkich bije, mówi naprawdę przykre rzeczy i rzuca wszystkim czym popadnie. Dodatkowo syn nie potrafi ustać w miejscu, non stop mówi, podczas jedzenia, kolorowania, oglądania bajki czy kąpieli cały czas coś mówi. W przedszkolu nie widzą problemu, co najwyżej że dziecko jest trochę nadpobudliwe. Dodam że nasiliło się to po moim rozstaniu z mężem, oraz śmierci ukochanej. Babci. Czy udać się z dzieckiem do poradni czy taki skok rozwojowy jest normalny? Może po prostu młodzież sprawdza na ile mu pozwolę?

Z jednej strony wszytko co pani opisuje jest normalne i typowe dla dzieci w wieku przedszkolnym. Jeśli jest po tak trudnych doświadczeniach to dodatkowo może nie radzić sobie z własnymi emocjami. Układ nerwowy dziecka w tym wieku jest jeszcze niedojrzały. Proszę próbować zajęć które będą pani więź z synek wzmacniały i wyciszały chłopca- czytanie, wspólne spokojne zabawy. Nazywanie emocji dziecka też dużo daje- trzeba je nauczyć czym one są. Warto udać się na warsztaty dla rodziców a na pewno poczytać - gorąco polecam "Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły".