Jak radzić sobie z histerią u dwuletniego dziecka?

Witam. Moim zmartwieniem jest zachowanie mojej 2 łatwiej córki. Jak się urodziła otrzymała 10 punktów mimo że zamiast płakać to pojękiwała i zabrali ją pod tlen, dodatkowa miała rozczepienie tylko wargi. Teraz jak coś chce i nie dostanie wpada w szał, histerię , panikę, płacz głośny aż krzyk a najgorsze jest to że po kilku minutach nawet nie zaczyna nam wymiotować robi się cała czerwona. Co z tym zrobić? Pomocy, to już mnie męczy to pierwsze dziecko i pediatra mówi że to normalne.

Wiele dzieci w wieku 2 lat wchodzi w fazę tzw. buntu 2 latka. Domaga się tego na czym mu zależy, głośno wyraża swoje zdanie, niezadowolenie. Uczy się asertywności. Układ nerwowy dziecka jeszcze nie jest rozwinięty i dziecko nie potrafi sobie poradzić z własnymi emocjami, które często bardzo gwałtowanie i skrajnie przeżywa. Pomocna dla pani może być książka "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały {...}" . Dzieci dobrze się zachowują , gdy dobrze się czują. A to następuje , gdy akceptujemy i pomagamy im nazwać ich emocje. (w tej książce są świetne przykłady i ćwiczenia. Można też zapisać się na warsztaty dla rodziców- podzielić się doświadczeniem z innymi mamami- zobaczy pani ile wspólnych doświadczeń macie. Pozdrawiam :) (mama 3- letnich bliźniaczek)