Rozmowa z samym sobą

Witam ! Mam pytanie, martwi mnie jedna rzecz otóż to. Mojego brata żona rozmawia do siebie ale w taki sposób że rzeczywiście jakby rozmawiała z druga osobą. Z bratem zostawiliśmy dyktafon żeby nagrać jak to rzeczywiście wygląda. To po odsłuchaniu nagrania byliśmy przerażeni, bo w sposób w jaki jego żona mówi do siebie , jak opowiada jest niepokojące, i takie realistyczne. Dodam że ona już od dawna mówi do siebie. Proszę o pomoc czy to oznaka jakiejś choroby.

Jak już pisałam w innym miejscu - może to być objaw różnego rodzaju zaburzeń, które się rozwijają u bratowej. Bez osobistej wizyty u lekarza psychiatry, bądź psychologa nic nie można stwierdzić. Pozdrawiam.

Popieram wyrażony tu już pogląd, że jeśli treść tych dialogów z samą sobą jest szokująca i może wskazywać na urojenia, konieczna jest konsultacja z psychiatrą, albo psychologiem, który również może stwierdzić, czy jest powód do niepokoju i pokierować dalej. w razie potrzeby zapraszam do mojego gabinetu w Radomiu