Mówienie przez nos a operacja

Witam. Pisałem już tutaj w sprawie nosowania otwartego po tonsilektomii. Przypomne, że moje nosowanie wynika z nieprawidłowej (znikomej) pracy podniebienia miękkiego Ponawiam pytanie a może bardziej stawiam już inne... Od mojej tonsilektomii minęły 4mce.. od 2 mcy codziennie chodzę na elektrostymulację podniebienia miękkiego i niby są efekty niemniej jednak wciąż mówię dość mocno nosowo. Czy w skrajnym przypadku taką nie sprawność można poprawić operacyjnie? Robi się w ogóle takie zabiegi?

Nie śpiesz się, poczekaj rok od zabiegu. Trenuj dalej podniebienie jak już Ci pisałem. Może te blizny podniebienia rozciągną się z czasem. Napisz za 8 miesięcy.