Niewyraźna mowa 10 dni po tonsilektomii

Witam. Mineła własnie 10ta dobra po mojej tonsilektomii ból co prawda wyraźnie ustaje choć wciąż boli, ale martwi mnie fakt, że wciąż mówie kompletnie niewyraźnie... Jakby przez nos. Z tego co wiem to bardzo rzadko się to zdarza, czy powinienem się obawiać?

tRZEBA JESZCZE POCZEKAĆ. PODNIEBIENIE JEST JESZCZE OBOLAŁE,OBRZĘKNIETE I W ZWIĄZKU Z TYM GORZEJ RUCHOME DAJĄC OBJAWY NOSOWANIA OTWARTEGO. jEŻELI NIA PRZEJDZIE ZA TYDŹIEŃ TO NAPISZ. TAK BYĆ NIE POWINNO.