Możliwa jest ciąża?

Witam. 7 stycznia odkleiłam ostatni plaster antykoncepcyjny. 9 stycznia w sobotę dostałam okres. Z powodu masakrycznych migren i opuchnięć, było to moje ostatnie opakowanie plastrów. Za radą ginekologa i neurologa, przerzuciłam się na gumki, bo chyba tylko one mi pozostały. No i w ostatnią noc (23 styczeń 2010 r) kochałam się z partnerem. Tak się złożyło, że po 1 razie zmieniliśmy prezerwatywę na kolejną, tylko... On zdjął zużytą, a ja na nieumytego penisa nałożyłam nową. Miałam czyste ręce, ale penis mógł nosić ślady spermy. Wiem, że zachowałam się niedojrzale, tylko jakoś nie umiem się przestawić. A ponieważ wcześniej używałam plastrów, pojęcia nie mam, kiedy wypadną mi teraz dni płodne. Wiadomo, że organizm musi się na nowo uregulować. Tak teraz nad tym myślę, czy mogłam wpaść? Mam jeszcze czas na tabletkę PO, bo minęła dopiero niecała doba, ale już przygotowuję się do zdobycia recepty, jeśli będzie taka potrzeba.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży w tym przypadku nie wydaje się być duże, ale istnieje. Bezpieczniej będzie przyjąć tabletkę "po stosunku".