Odstawienie plastrów - ciąża

Witam, Stosowałam plastry przez trzy lata. Ostatni plaster odkleiłam 4 grudnia. Okres miałam dostać 6 grudnia, dostałam tak jak się spodziewałam, ale tego samego dnia wylatywałam z kraju. Następnego dnia krwawienia już nie było. Teraz powinnam dostać okres 3 stycznia. Mam objawy (bolące piersi, opuchlizna, ból w podbrzuszu) jednak okresu nadal nie dostałam. Z mężem staramy się o dziecko. Biorę kwas foliowy. Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Czy spowodowane to jest odstawieniem plastrów? Robiłam testy w święta i wynik wyszedł negatywny.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości mogą być spowodowane nadchodzącą miesiączką, jednakże mogą być także związane z ciążą.
Krwawienie może ulec opóźnieniu o kilka dni w związku z podróżowaniem i zmianą klimatu. Jednakże jeśli nie pojawi się w ogóle wówczas należy ponownie wykonać test ciążowy, wynik powinien już być wiarygodny.

Uważa się, że płodność wraca w ciągu maksimum 6 miesięcy od odstawienia antykoncepcji hormonalnej u większości kobiet, jednakże często w pierwszych cyklach po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej płodność jest wyższa niż w zwykłych cyklach.