Możliwe powikłania torbieli nad zębem a jego usunięcie

dzień dobry. mam w zebie w prawej górnej 6 tlenek cynku już półtora roku.dodam ze jest nad nim torbiel 1 cm.chce zapytać czy od tego zęba mogę mieć problemy z oddychaniem??proszę o szybką odpowiedź!często jest mi ciężko oddychać i tak jakoś słabo.czuje coś po tej stronie gdzie jest ten ząb właśnie. chce go wyrwac ale boję się że źle się poczuje czy zemdleje przy rani bo mam dziwne objawy od tego zęba właśnie po tej stronie.

Witam,
torbiel o średnicy 10mm nie będzie dawała objawów utrudnionego oddychania.
Ząb taki może Panią boleć , pulsować , i ogólnie być wrażliwy , jednak na oddychanie nie ma wpływu. Wymaga on natomiast leczenia kanałowego.
Prawidłowo i odpowiednio wcześnie wykonane leczenie kanałowe wyleczy zmianę przy wierzchołku korzenia i pozwoli zachować zęba na długie lata.
Pozdrawiam,
Łukasz Wojszwiłło

Witam, powinien Pan zgłosić się do gabinetu, jak najszybciej. Lekarz jeżeli uzna, że sam tego nie zrobi skieruje Pana w trybie pilny na chirurgię stomatologiczną. Proszę nie odkładać już wizyty. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

Witam serdecznie,
Ząb z obecną zmianą powinien być przeleczony kanałowo - tlenek cynku niestety nie poprawi stanu tego zęba. Przy takiej wielkości po leczeniu zmiana powinna z czasem zanikać.
Taki ząb nie powinien wpływać na problemy z oddychaniem. Warto jednak poinformować o tym stomatologa, który postara się znaleźć przyczynę problemów z oddychaniem lub odeśle do laryngologa.