Duża zmiana w kości pod zębem

Mam do usunięcia zęba-lewą,dolną 6. Ząb był leczony kanałowo wiele lat temu i ponownie w ubiegłym roku. W zębie nie ma korzenia, jest duża zmiana w kości pod zębem. Pani stom. zadecydowała o usunięciu. Dziś dostałam telefon z gabinetu, że ząb musi być usunięty przez chirurga, co mnie wystraszyło. Jednak nie wyjaśniono mi dlaczego taki ząb musi być usuwany chirurgicznie. Jak będzie wyglądało chirurgiczne usunięcie zęba z taką zmianą i czy to jest wskazanie do usuwania chirurgicznego zęba?

Witam!
Usuwanie chirurgiczne nie różni się zasadniczo od "normalnego",więc nie ma powodu do zmartwienia.Co do wskazań,być może ta zmiana pod zębem to torbiel,więc konieczne jest jej wyłuszczenie i odpowiednie zaopatrzenie rany,a takiego zabiegu nie przeprowadzi lekarz dentysta lecz chirurg stomatolog lub chirurg szczękowy.
Pozdrawiam.