Czy to zwykła torbiel czy coś gorszego?
Dzień dobry. Wykonano mi dziś w gabinecie zdjęcie rtg zębów do oceny zębów przed leczeniem. Na zdjęciu wyszła jakaś zmiana w kości pod zębem, który usunięto mi w wieku 14 lat. Zapisałam się już do chirurga szczękowego ale muszę długo czekać i strasznie się denerwuję. Czy to zwykła torbiel czy coś gorszego? Jakie jest możliwe leczenie tej zmiany?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Domowe sposoby na bolący ząb
Dzień dobry.
Jeżeli to zmiana w miejscu gdzie kiedyś usuwany był ząb, mocno prawdopodobne, że jest to torbiel powstała przez usunięty wcześniej ząb. To by znaczyło, że jest już w kości od wielu lat i nie powoduje żadnych dolegliwości. Leczenie polega za nacięciu błony śluzowej i wyłuszczeniu torbieli.
Usunięta zmiana następnie trafia do badania histo-patologicznego celem potwierdzenia jakiego rodzaju to była zmiana.
Proszę się zatem nie niepokoić.
Pozdrawiam serdecznie!