Czy to zwykła torbiel czy coś gorszego?

Dzień dobry. Wykonano mi dziś w gabinecie zdjęcie rtg zębów do oceny zębów przed leczeniem. Na zdjęciu wyszła jakaś zmiana w kości pod zębem, który usunięto mi w wieku 14 lat. Zapisałam się już do chirurga szczękowego ale muszę długo czekać i strasznie się denerwuję. Czy to zwykła torbiel czy coś gorszego? Jakie jest możliwe leczenie tej zmiany?

Dzień dobry.
Jeżeli to zmiana w miejscu gdzie kiedyś usuwany był ząb, mocno prawdopodobne, że jest to torbiel powstała przez usunięty wcześniej ząb. To by znaczyło, że jest już w kości od wielu lat i nie powoduje żadnych dolegliwości. Leczenie polega za nacięciu błony śluzowej i wyłuszczeniu torbieli.
Usunięta zmiana następnie trafia do badania histo-patologicznego celem potwierdzenia jakiego rodzaju to była zmiana.
Proszę się zatem nie niepokoić.

Pozdrawiam serdecznie!