Jak wygląda usuwanie górnych ósemek?

Dzień dobry, jak wygląda usuwanie górnych ósemek, które jeszcze do końca nie wyrosły i rosną w podniebieniu obok dziąsła (kończą się już na tej miękkiej części w gardle - nie wiem jak to się fachowo nazywa) ? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Jeżeli korony zębów są widoczne nie powinno być problemów z usunięciem zęba. W przypadku zębów całkowicie zatrzymanych w kości należy najpierw przeprowadzić dokładną diagnostykę TK 3D a następnie bezboleśnie chirurgicznie usunąć takiego zęba.

Do diagnostyki wystarczy zdjęcie pantomograficzne, które określi dokładne położenie ósemek, a także ich usytuowania w stosunku do innych zębów i zatoki szczękowej. Etapy zabiegu są uzależnione od tego na ile ten ząb jest wyrżnięty. Jeśli nie jest widoczny lub jest widoczny w bardzo niewielkim stopniu to najpierw trzeba naciąć i odwarstwić dziąsło, oczywiście po uprzednim znieczuleniu. Daje nam to wzgląd co do rzeczywistego położenia zęba. Następnie należy czy to przy pomocy wiertła czy piezosurgery usunąć część kości otaczającej koronę i korzeń zęba, a następnie usuwamy sam ząb. Następnie ranę szczelnie zaszywamy. Możliwe powikłania to powstanie połączenia z zatoką szczękową, obrzęk czasami krwiak tej okolicy, kilkudniowe dolegliwości bólowe.