Możliwość korzystania z zabiegów medycyny estetycznej po leczeniu onkologicznym

Witam , mam pytanie czy po leczeniu nowotworowym można korzystać z zabiegów upiększających np jonoforezy,mikrowibracji czy radiofrekwencji?

Niestety musi się Pani wstrzymać do zakończenia leczenia onkologicznego, oraz dodać czas koniecznej obserwacji po charakterystyczny dla danego typu nowotworu.
Bezpośrednio po leczeniu onkologicznym można stosować zabiegi kosmetologiczne nawilżające , złuszczające algi... .Z zabiegów medycznych jako pierwszy po zakończeniu leczenia onkologicznego stosujemy kwas hialuronowy.Powodzenia

Należy się skonsultować z lekarzem medycyny estetycznej, zapewne lekarz dobierze zabiegi i preparaty, aby móc skorzystać z metod wypełniania zmarszczek, poprawy kondycji skory.

Witam

Bezpieczną granicą po leczeniu onkologicznym jest okres 5 lat. Wcześniej może Pani stosować zabiegi kosmetologiczne, nawilżające itp. Powinna Pani unikać zabiegów laserowych. Najlepiej zawsze skonsultować możliwość wykonania zabiegu z lekarzem medycyny estetycznej i prowadzącym onkologiem.
Pozdrawiam
Iwona Radziejewska

Generalnie choroba nowotworowa jest przeciwwskazaniem do wszystkich zabiegów estetycznych. Niemniej ja decyduje się na wykonywanie zabiegów estetycznych, jak zabiegi z użyciem toksyny botulinowej, wypełniaczy po konsultacji z prowadzącym onkologiem. Natomiast wykluczeniem są wszelkie masaże i wibracje.

W trakcie leczenia i po nim - nawet do kilku lat - przeciwwskazane jest wykonywanie zabiegów estetycznych takich jak lasery, radiofale , IPL, ultradźwięki. Natomiast termin wykonania zabiegów z botoksem czy wypełniaczami równiez konsultuję z lekarzem onkologiem.