Możliwość odziedziczenia niepłodności po ojcu

Dzień dobry mam pytanie mój tata miał problemy z płodnościa brak wystarczającej ilości plemników no ale w końcu po 8llatach został ojcem i urodził się mój brat a później ja . Mam pytanie czy ja też będę miała problem z płodnościa i nie będę mogła mieć dzieci ? Czy to raczej odziedziczył mój brat ?

Dzień dobry.

Przyczyn trudności z płodnością u mężczyzn może być wiele i niekoniecznie wiązać się muszą z małą ilością plemników w nasieniu.
Z całą pewnością jednak ww. brak nie będzie miał wpływu na Pani płodność w przyszłości. Jest też mało prawdopodobne, by brat Pani odziedziczyć mógł tę dysfunkcję, chyba, że wiąże się ona np. z chorobami, które dziedziczone po ojcu z kolei skutkować mogą obniżonymi możliwościami prokreacyjnymi.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Niepłodność ma różne przyczyny, niektóre z nich mogą być dziedziczne, inne nie. Nie jest możliwe odgadnąć, czy któreś z Państwa może mieć w przyszłości problemy z płodnością bez przeprowadzenia bardziej szczegółowego wywiadu z lekarzem i przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!