Możliwość osteoporozy w wieku 24 lat

Osteoporoza w w wieku 24 lat? Jestem po ciąży 3 miesiące , po porodzie dokucza mi ból kregosłupa lęźwiowego, piersiowego, bole żeber. Kilka razy łapały mnie takie bóle az wzywano pogotowie,poprostu nie mogalm się ruszyć, ból promieniowal do brzucha. Wzielam serie zastrzyków. Robilam rtg, usg brzucha, rezonans po ktorym wyszlo ze mam zaawansowana osteoporoze i pękniete blaszki trzonow.Po densytometri wyszło -3,3. Co ja mam robic czy to napewno oste-a?Skąd sie wziela?z hormonow nie bo robilam bad

Witam serdecznie
Osteoporoza to nie tylko choroba przypisana osobą w wieku podeszłym coraz częściej zapadają na nią osoby młode oraz dzieci. Na powstanie osteoporozy narażone są osoby, u których w rodzinie występowały predyspozycje genetyczne do tej choroby.Osteoporoza atakuje również bardzo często kobiety po okresie menopauzy, a także te, które już dużo wcześniej mają zaburzenia hormonalne. Na odwapnienie kości narażone są też osoby o szczupłej budowie ciała.Na powstanie choroby mają także wpływ nieprawidłowa dieta, która doprowadziła do niedoboru wapnia w organizmie lub problem z wchłanianiem tego niezbędnego dla organizmu minerału.