Możliwość podania żelu znieczulającego Emla rocznemu dziecku

Witam, czy żel znieczujalący EMLA można podać dziecku które ma 1m-c i 3 tygodnie ? Przy szczeppionce skojarzonej, to drugie szczepienie dziecka (po szczp.przeciw gruźlicy i przeciw żółtaczce w szpitalu w 2 dobę po narodzeniu)

Można podać Emlę, ale proszę dokładnie spytać w które miejsce będzie ukłucie. Takie małe dziecko bardziej będzie odczuwać unieruchomienie niż ból jako taki, ale można podać Emlę