Czy można rocznemu dziecku podać Tulleo?

Czy syrop Tulleo mogę podać dla 14 miesięcznego dziecka? A może jest inny preparat w syropie na sen i wyciszenie? Dziecko jest bardzo nerwowe, od urodzenia ma problemy z zasypianiem, reaguje na wszystkie dźwięki. Obecnie śpi 8h w ciągu doby.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zgodnie z informacjami podanymi przez producenta syropu Tulleo, preparat ten jest przeznaczony dla dzieci od trzeciego roku życia oraz dla młodzieży. Lepiej więc nie podawać go 14-miesięcznemu dziecku.

Skoro dziecko jest bardzo nerwowe, ma problemy z zasypianiem oraz odczuwa nadwrażliwość na dźwięki, to warto byłoby udać się do psychologa dziecięcego. Specjalista doradzi Pani, w jaki sposób postępować z takim dzieckiem oraz będzie w stanie ocenić, czy zachowanie dziecka nie odbiega od norm.

Problem z zasypianiem może wynikać ze zbyt dużej ilości bodźców oraz niesprzyjających warunków. Warto zadbać o odpowiednią temperaturą, przygasić światło i wyłączyć telewizor. Czasem trzeba wypracować własne rytuały, które ułatwią maluchowi zasypianie. Dziecko powinno być wyciszone, a rodzice spokojni, co oczywiście w praktyce nie zawsze jest takie proste.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami naszych użytkowników: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/moje-dzieco-jest-starsznie-nerwowe-co-mam-zrobic, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/placzliwosc-podczas-przebudzenia-u-dzieci, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nerwowe-zachowanie-rocznego-dziecka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.