Czy można dziecku podać Tulleo?

Witam. Chciałabym zapytać czy dziecku 2lata i 8 miesięcy można podać syrop tulleo w zmniejszonej dawce?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, producent leku Tulleo zaleca jego stosowanie dopiero od 3. roku życia i w związku z tym najlepiej byłoby unikać jego podawania młodszym dzieciom. Suplement diety stosowany jest w celu usprawnienia zasypiania dzieci oraz utrzymania ich dobrego snu. Zamiast tego warto włączyć do życia pewne rytuały, które pomogą dziecku szybciej zasnąć, może to być np. kąpiel na godzinę przed snem, przygaszenie światła, wyłączenie telewizora, czytanie książeczki, śpiewanie kołysanek.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/klopoty-z-zasypianiem

https://portal.abczdrowie.pl/samodzielne-zasypianie-niemowlat

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.