Nerwowe zachowanie rocznego dziecka

Witam,moja córka ma rok i 3 miesiace jest strasznie nerwowa. Zaczęło sie to od nie dawna jakis miesiac temu. Zaczynam sie martwic. Kazda zmiana pieluszki,ubior czy cokolwiek jest problemem. Gdy czegos sie jej zabroni tj.,np. wchodzenie na meble wpada w straszny szal. Czesto placze,czasami tez zaciska piastki,nepreza cialo z nerwow. Czy to powod do nie pokoju,nie wiem juz jak postepowac w takich sytuacjach. Prosze o pomoc,dziekuje.

Podobne zachowania mogą wynikać ze zmian tymczasowych czy odczuwanego dyskomfortu związanego np z ząbkowaniem, infekcją, uczuleniem na coś nowego, zmiana w rytuałach codziennych itp. Jeśli mocno się Pani niepokoi warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym. Obserwacja i diagnostyka smyka pozwoli na uspokojenie lub podjęcie działań mających na celu wspieranie rozwoju dziecka.

Witam. Opis wygląda jak typowy i rozwojowy "bunt dwulatka". Trochę wcześnie, ale może Pani córka po prostu rozwija się trochę szybciej. Zlecenia: napady szału spokojnie przeczekiwać, nie karać, ale też w żadnym razie nie ulegać presji dziecka. Pozdrawiam.