Nerwowe zachowanie 14-miesięcznego dziecka

Witam,moj Nataniel konczy dzis 14 miesiecy.Niepokoja mnie jego nerwowe zachowania,krzyk,z reguly potem wpada w histerie i placze.Ostatnio zaczal sie wyginac.Ogolnie to "synus mamusi",praktycznie spedzamy ze soba 24h,lubi nowe twarze,zaczepia znajomych.pokazuje im jak tanczy,ale najlepiej sie czuje jak jestem w poblizu.Moj partner nie wiele mi pomaga,odkad go urodzilam nigdzie nie bylam sama. Nie spedzamy w 3 wolnego czasu,klocimy sie,a do tego ja tez jestem juz nerwowa

Mgr Agata Dusza Psycholog, Opole

Witam
Jest Pani nerwowa, bo ma Pani ogromny żal do partnera za jego brak zaangażowania w waszą relację i w wychowywanie wspólnego syna. Pani stosunek do partnera udziela się synowi, tzn, Pan nerwowość. Wychowujemy dzieci sobą, zatem Pani syn wszystko co Pani czuje odbiera. Dlatego jest też nerwowy i znalazł sposób odreagowywania w swoim agresywnym zachowaniu. Dodatkowo wchodzi w specyficzny dla okresu 15 - 2 lata czas odseparowywania się od Pani. Określa się ten okres jak bunt dwulatka. Trzeba dużo cierpliwości i spokoju aby to przetrwać. Poza tym powinna Pani porozmawiać z partnerem aby bardziej się zaangażował w Wasze życie. To wszystko zmieni Pani nastawienie do roli matki i partnerki, Pani spokój wpłynie na małego.
Pozdrawiam
Agata Dusza

Witam. Potrzebuje pani czasu tylko dla siebie, wytchnienia. Syn może czuje pani nastrój i tak reaguje. Dlatego takie przerwy mogą wam wszystkim dobrze zrobić.