Czy doszło do podania zbyt dużej dawki Ibuprofenu dziecku?

Proszę o pomoc martwię się syn lat 13 miał gorączkę wysoką podaliśmy mu ibuprofen 600mg po 6 godzinach następne ibum forte w syropie dla dzieci po 6godzinach znowu ibum forte w syropie i tak dalej ponieważ dziecku bardzo ciężko szło zbić gorączkę po dwóch dniach już jest lepiej ale narzekał przez parę godzin na wymioty teraz już nie pyta e czy nic mu nie będzie czy to znaczy że przedawkowaliśmy???

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zalecane dawkowanie ibuprofenu to trzy razy na dobę, czyli co 8 godzin. Jeśli jednak gorączka jest wysoka, odstęp ten można skrócić do 6 godzin, pamiętając przy tym, aby nie przekroczyć dziennej dobowej dawki (1200 mg).

Niestety nie napisała Pani, ile kilogramów waży syn, ani jakie dawki syropu Ibum Forte podawane były dziecku. W ulotce dołączonej do opakowania producent dokładnie opisuje dawkowanie dla danej grupy wiekowej (z uwzględnieniem wagi) i do tych zaleceń trzeba się stosować – chyba, że lekarz zadecyduje inaczej.

Wymioty, które wystąpiły u Pani syna mogły być związane zarówno z przedawkowaniem leku, jak również być jednym z działań niepożądanych leków lub towarzyszyć infekcji. Najlepiej byłoby udać się do lekarza, który zbada syna i zaleci dalsze postępowanie.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jakie-powinny-byc-odstepy-czasu-podczas-podawania-lekow-na-goraczke-dla-15-miesiecznego-syna,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-7-tabletek-ibupromu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-prawidlowo-podawac-paracetamol-na-zmiane-z-ibuprofenem-przy-wysokiej-goraczce-u-4-latka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.