Możliwość podróżowania samolotem po pęknięciu tętniaka mózgu

Mój partner życiowy(47 lat ) przeszedł 1,5 roku temu klipsowanie tętniak mózgu, tętniak pękł. Obecnie jego stan zdrowia jest b. dobry, jakby nie przeszedł żadnej operacji. Miał /mieliśmy dużo szczęścia. Jednak obawy istnieją, że sytuacja może się powtórzyć zatem moje pytanie brzmi: czy godzinna podróż samolotem może mojemu partnerowi zaszkodzić? Obawiam się skoku ciśnienia. Dziękuję za fachową odpowiedź, jest dla mnie b. ważna.

Generalnie tętniak został zaklipsowany po to by więcej nie pękał.
W kabinie samolotu utrzymywane jest ciśnienie atmosferyczne odpowiadające ciśnieniu atmosferycznemu jakie panuje na wysokości 1800 m npm a w starszych typach samolotu na wysokości 2200 m npm.