Możliwość rozprzestrzenienia choroby podczas kontaktu z rannym jastrzębiem

Witam, dziś rano, ranny jastrząb uderzył o szybę, na co ha zareagowałam. Owinęłam go w ręcznik i przeniosłam w bezpieczne miejsce. Nakarmiłam, po czym wypuściłam, lecz on dotkliwie szponami zadrapał mi rękę w kilku miejscach. Czy możliwe jest rozprzestrzenienie się jakiejś choroby ?

Witam!
Ranę powinien niezwłocznie obejrzeć chirurg, który zadecyduje czy należy ją zszyć i podać zastrzyk przeciwtężcowy. Proszę udać się do najbliższego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego lub Ambulatorium.