Możliwość starania o refundowane szczepienie dla 18-miesięcznej córki chorującej na nawracające ropne zapalenie ucha środkowego

witam, moja 18miesięczna córka od września br choruje na nawracające obustronne ropne zapalenie ucha środkowego, od tego czsu były 4wizyty w szpitalu które kończyły się nacięciem błony i antybiotykiem na ostatniej wizycie lekarka powiedziała że córka musi być obowiązkowo zaszczepiona przeciwko pneumokokom czy jest możliwość starania się o refundowane szczepienie?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

bezpłatne szczepienie przeciwko pneumokokom obejmuje tylko dzieci z grupy ryzyka: