Czy blizna na błonie bębenkowej może dawać takie objawy?

Dzień dobry Proszę o odpowiedź Pania/Pana laryngolog . Czy mając stwierdzona bliznę [mikroskopia ucha]w błonie bebenkowej mogę przez nią odczuwać dyskomfort w uchu[ swędzenie ,mokrość i uczucie czegoś obcego w uchu] Czy to inna przyczyna nie majaca związku z blizna..Jak to widzi specjalista laryngolog .Zanaczam ze Ucho nie boli i nie mam żadnych wycieków....Kilka miesięcy temu miałam zapalenie ucha środkowego stwierdzone przez lekarza Proszę o odpowiedź [ to mi utrudnia funkcjonowanie ]
KOBIETA, 23 LAT 3 tygodnie temu
Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

blizna na błonie bębenkowej może być wynikiem przebytego urazu lub infekcji, takiej jak zapalenie ucha środkowego. Chociaż sama blizna zazwyczaj nie powoduje bólu, może wpływać na elastyczność błony bębenkowej, co teoretycznie może wpłynąć na odczuwanie różnych nieprzyjemnych objawów, takich jak swędzenie, uczucie wilgoci czy obecności czegoś obcego w uchu.

Jednakże te symptomy mogą również wynikać z innych przyczyn niezwiązanych bezpośrednio z blizną jak na przykład egzema, obecność woskowiny, czy infekcje grzybicze lub bakteryjne.

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z laryngologiem, który może dokładnie zbadać ucho i zaplanować odpowiednią diagnozę oraz leczenie. Lekarz może zdecydować o wykonaniu dodatkowych badań, aby wykluczyć inne potencjalne przyczyny Pani dolegliwości.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/perforacja-blony-bebenkowej

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.