Możliwość uprawiania sportu po zabiegu appedenktomii

Równo miesiąc temu jestem po zabiegu appendektomii (ropowicze zapalenie wyrostka robaczkowego). Sport to coś, bez czego trudno jest wytrzymać i stąd moje pytanie. Czy po kolejnym miesiącu, czy może po dwóch mogę sobie pozwolić na sport taki jak siatkówka? Najbardziej obawiam się, że dojdzie do przepukliny i ponownie wyląduje na stole operacyjnym...

Witam,
ryzyko powstania przepukliny jest oczywiście zwiększone, aczkolwiek po odczekaniu kilku miesięcy jest możliwe wrócenie do sportu.
Proponowałabym odczekac min. 3-4 miesiące przed tego typu sportem.
Blizna w miejscu operowanym osiągnie ok. 70% wytrzymałości zdrowej skóry mniej więcej po roku od zabiegu.