Możliwość współistnienia autoimmunizacyjnej choroby tarczycy
Pytanie dotyczy guza na tarczycy. W dolnym biegunie płata prawego bocznie ognisko lite,hipoechogeniczne ,ze wzmozonym obwodowo-centralnym przepływem w badaniu PD, wym.11,8x8,4x15,6mm,obj 0,8ml-do ew.róznicowania z powiekszona przytarczycą połozona wewnatrztarczycowo.Echogenicznosc miąższu tarczycy dyskretnie obniżona,niejednorodna z drobnymi pasmami zwłóknien.Obraz usg pojedynczej zmiany ogniskowej tarczycy.Mozliwosc współistnienia autoimmunizacyjnej choroby tarcycy.Coto wszystko znaczy??

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Opis wskazuje konieczność rozszerzenia diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. A jakie jest TSH i jaki jest poziom hormonów? Być może towarzyszy jeszcze inna choroba tarczycy.