Wynik USG tarczycy przy chorobie Gravesa-Basedowa
Witam Mam zdiagnozowaną chorobę Gravesa Basedova. Wczoraj miałem wykonane USG którego opis załączam.Tarczyca powiększona obj 51,4 ml, nie schodzi poza mostek. Miazsz niejednorodnie normoechogeniczny o plamistej echostrukturzd, z rozlanymi obszarami i izolowanymi oraz zlewającymi się ogniskami obniżonej echogeniczności ze wzmożonym przepływem naczyniowym. W lewym placie nieregularny obszar 27x13x17 mm hipoechogeniczny o rozmytych granicach ze wzmozonym mieszanym przepływem. Wezly bez patologi

MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Proszę udać się do lekarza który zleci badanie, ale nie widzę tu nic niepokojącego, raczej zmiany typowe dla Pana choroby.