Możliwość wypicia piwa przy leku Cyclo 3 Fort

Dzień dobry nazywam się Marek i mam 25 lat, niedawno miałem wypadek i wyszedłem z niego z niewielkimi obrażeniami i  złamana nogą.siedze teraz w domu na zwolnieniu lekarskim z noga w gipsie i myslę co mam zrobić. Niedlugo  mam urodziny i planowałem zrobić male przyjecie dla znajomych ale lekarz przpisal mi lek Cyclo 3 Fort.No i dlatego mam takie nietypowe pytanie czy biorąc ten lek można pić jakiś alkohol np. piwo oczywiście w umiarkowanych ilościach a jeżeli nie można to czy mogę na ten czas przerwać zażywanie tego leku. Bardzo proszę o w miare szybka  odpowiedz serdecznie pozdrawiam i z góry dziekuje.

Magdalena Mroczek

Lek cyclo 3 Fort to preparat stosowany w leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych (uczucie ciężkości w kończynach dolnych, ból). Czasami stosuje się go też czasowo przy żylakach odbytu. Lek oparty jest na naturalnych składnikach. Do substancji czynnych należy wyciągu z Ruscus aculeatus L-hespedrynę, Rhizoma (kłącze ruszczyka kolczastego) oraz kwas askorbowy czyli witamina C. Hespedryna wykazuje działanie ochronne na naczynia żylne oraz ma właściwości przeciwutleniające. Ma działanie przeciwobrzękowe i uszczelnia ściany naczyń. Witamina C jest znanym i silnym antyoksydantem, chroni naczynia, bierze udział w metabolizmie wielu substancji, w tym w syntezie kolagenu. Wyciąg z ruszczyka kolczastego działa przede wszystkim na żyły poprzez obkurczenie ich ścian, poprawę powrotu żylnego oraz ma ogólne działanie ochronne.

Lek wywołuje stosunkowo niewiele działań niepożądanych i pojawiają się one u około 1-2 proc. osób przyjmujących preparat. Są to głównie działania niepożądane ze strony układu pokarmowego, a przede wszystkim biegunki. Ogólnie lek jest bezpieczny. Lek powinno się przyjmować przed posiłkiem lub na początku posiłku. W leczeniu objawów związanych z niewydolnością naczyń żylnych, do których należy uczucie ciężkości w kończynach dolnych i ból zalecane jest stosowanie Cydo 3 Fort w dawce 2 do 3 kapsułek dziennie. Można stosować jedną kapsułkę rano i jedną wieczorem lub dwie kapsułki rano i jedną wieczorem

Lek ten można w umiarkowanych, niewielkich ilościach łączyć z alkoholem. Czy nie przyjmuje Pan innych leków? Jeśli przyjmuje Pan tylko Cyclo 3 fort, to można wypić alkohol w niewielkich ilościach.