Możliwość wystąpienia miesiączki w ciąży

Witam. 6 stycznia odbylam stosunek. Do wytrysku nie doszlo w srodku, partner nie posiada preejakulatu. Od tego czasu dostalam dwie regularne miesiaczki, z wszystkimi objawami (bole piersi i brzucha) trwaly 5-6 dni. Czesto dostaje lekkich omdlen i napadow ciepla. Na roznych forach mozna wyczytac, ze okres jest mozliwy w ciazy, lecz dla mnie brzmivto niedorzecznie. Czy jest jednak taka mozliwosc?

Lek. Tomasz Budlewski

Tak możliwe jest krwawienie u kobiety będącej w ciąży, choć jest to mało prawdopodobne. Proponuję wykonać badanie beta hcg z krwi dla pewności. A następnie bez względu na wynik udać się do ginekologa.

Lek. Katarzyna Szymczak

Możliwe jest wystepowanie krwawienia, które można pomylić z okresem ( z reguy jest to krwawienie znacząco różne od normlanego okresu - mniej obfite, krótsze). W Pani przypadku możliwość ciąży jest naprawdę niewielka.
Pozdrawiam