Możliwość zajścia w ciążę zabezpieczając się prezerwatywami

Witam, 30 stycznia 2015 poroniłam samoistnie, od około dwóch tygodni współżyje z mężem zabezpieczając się prezerwatywą, moje pytanie jest takie czy jest możliwość zajścia w ciąże stosując tą metodę? Dodam że prezerwatywa nigdy nie pękła ani nie zsunęła się. Po jakim czasie od poronienia wracają dni płodne? Czekam z niecierpliwością na miesiączkę ponieważ chce zastosować antykoncepcję hormonalną. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Prezerwatywa daje ryzyko zajścia w ciążę od 3-7 na 100 par stosujących daną metodę w ciągu roku. Szansa na zajście w ciążę zależy od tego czy było to poronienie wczesne czy późne. Pierwsza owulacja powinna wystąpić w okresie do 3 miesięcy od poronienia.