Możliwość zapłodnienia po pęknięciu prezerwatywy podczas stosunku

Witam. 3 dni przed spodziewaną miesiaczką uprawiałam sex ale niestety pekla nam prezerwatywa, okres mi sie spoznił i dostałam go po 3 dniach czyli teoretycznie 6 dni przed okresem była wpadka. Okres był normalny i trwał tyle samo. aktualnie jestem 9 dni przed kolejnym okresem, czy jest ryzyko ciąży?

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Ciąża jest raczej mało prawdopodobna w Pani przypadku. Jeśli ma Pani wątpliwości czy było to krwawienie miesiączkowe czy plamienie w ciąży można wykonać test ciążowy, który będzie już diagnostyczny jeśli chodzi o ten stosunek opisany w poście ( nie licząc późniejszych). Pozdrawiam