Możliwość zlikwidowania przerwy między jedynkami za pomocą mostku

Witam! Mam do uzupełnienia górną 2 i3. Dodatkowo chciałabym zlikwidować diastemę miedzy dwoma jedynkami (6mm). Implanty ze względu na cenę odpadają. Dentysta powiedział, że wystarczy mostek i na uzupełnienie, i na likwidację diastemy. Jak to będzie wykonane? Czy da się taką dużą przerwę zlikwidować mostkiem, tak żeby nie wyglądało wszystko bardzo sztucznie?

Rzeczywiście diastema w Pani przypadku jest szeroka. Jeśli stomatolog wykona równocześnie uzupełnienie na z 2 i 3 to może uda mu się tak estetycznie poszerzyć zęby, żeby nie wyglądały sztucznie ( wszystko zależy od sąsiednich zębów - ich szerokości i długości oraz od miejsca pod całe uzupełnienie ). Wszelkie wątpliwości powinna Pani kierować do swojego dentysty - on Panią bada, zna stan obecnej sytuacji w Pani jamie ustnej, Pani oczekiwania oraz możliwości.

Lek. dent. Agata Duda

Tak duża diastema wymaga conajniej korekty protetycznej od kła do kłą - w przeciwnym razie zęby będą za duże a zmiana profilu wyłaniania zębów będzia niekorzystna dlka dziąseł
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk