MR głowy a choroby przysadki mózgowej

Czy rezonans magnetyczny na zawroty glowy moze wykluczyc chorobe przysadki muzgowej?zrobilam takie badanie poniewarz mialam i nadal mam zawroty glowy.opis wyszedl ok.pare lat temu mialam robiony takze tomograf glowy z kontrastem i takze wyszlo ok.czy takie badania wykluczaja chorobe przysadki.dodam ze choruje na nerwice lekowa.

Podejrzenie schorzenia przysadki jest wskazaniem do wykonania badania metodą rezonansu magnetycznego (MRI). Ponadto, aby wykluczyć schorzenia tej części mózgu można wykonać badanie endokrynologiczne, neurologiczne i/lib okulistyczne (badanie dna oka). Pozdrawiam.