MR i badanie wykonane w sekwencji T1
Witam, Mam jedno krótkie pytanie; na swoim opisie wyniku MR, zauważyłem że piszę, iż badanie wykonano w sekwencjach T1, T2, T2 FLAIR, DWI. A w internecie natknąłem się tylko i wyłącznie na sekwencje T1-zależne, T2-zależne itd. Czy to, że u mnie nie piszę, że T1, T2 są zależne coś znaczy? Czy po prostu wiadomo, że to jest ,,zależne" i Radiolog tego nie napisał? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam,
w obu przypadkach zapis jest prawidłowy, dla interpretacji badania nie ma to znaczenia.